Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata impozit apartament dupa deces coproprietar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata impozit apartament dupa deces coproprietar

Buna ziua. Socrii mei detin impreuna 2 apartamente, pt care platesc anual impozit 50%-50% fiecare pt fiecare apartament in parte. De 1 an de zile socrul meu a decedat insa in continuare impozitul ii vine de plata. Nu ar trebui sa plateasca doar sotia lui ? Cum e legal? Multumesc anticipat pentru raspuns. O zi frumoasa!
Sotia a comunicat si depus la administratia fiscala documentul care atesta ca sotul a decedat?
A fost dezbatuta succesiunea ?