Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Eu mai am o sora, iar parintii nostri care sunt in viata au fost de acord sa imi lase mie si familiei mele un apartament, sora mea fiind de acord cu aceasta decizie deoarece ea ar urma sa primeasca mostenire o casa la tara in apropierea orasului.
Intrebarea mea este care ar fi cea mai ieftina varianta pentru a trece apartamentul pe numele meu? Si aici ma refer la taxe si de asemeni pentru a avea certitudinea ca in viitor sa nu poata fi atacate actele, in cazul in care sora sau parintii se razgandesc.
Multumesc mult pentru informatii, au fost utile si m-au lamurit cu privire la ceea ce urmeaza sa fac.