Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA completare rjip
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA completare rjip

Cum se inregistreaza in RJ veniturile? Pentru PFA agricultura norma de venit se trece in registru,factura emisa de PFA,ordinul de plata emis de beneficiarul care a cumparat produsele si extractul de cont, este bine?
Multumesc!
In rjip la partea de venit se trec valorile din documentele doveditoare ale incasarii in numerar sau prin banca si la data lor, nu din facturi.