Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale evaluare imobil in vederea stabilirii cotei de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

evaluare imobil in vederea stabilirii cotei de impozitare

Buna ziua,

Detin un apartament 3 camere Bucuresti (zona Ilioara sector 3) in care isi au sediul social si 2 firme + un PFA (toate ale familiei). Familie compusa din 3 membri (sot, sotie, fiu).
Apartamentul in cauza a fost achizitionat in 2000 (constructie din 1978).
Conform noilor reglementari, in conditiile de mai sus, am nevoie pentru stabilirea cotei de impozitare de un raport de evaluare anevar.
In concluzie, putem colabora si in ce conditii?

Multumesc
Pentru intocmirea unui raport de evaluare-impozitare a unui apartament/ a unei garsoniere, un evaluator are nevoie de urmatoarele documente:
• Act de proprietate
• Incheiere de intabulare
• Extras de carte funciara pentru informare
• Memoriu tehnic
• Plan de amplasament si delimitare (scara 1:200 / 1:500)
• Fisa bunului imobil
• Releveu apartament
• Copie carte de identitate client / Copie Certificat de Inmatriculare (societati comerciale)

[Editare reclama]
Admin, administrator