Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... situatia bancara dupa preluarea datoriei de firma de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

situatia bancara dupa preluarea datoriei de firma de recuperari

Buna seara

In urma neachitarii la timp a ratelor la un credit, datoria mea a fost preluata de o firma de recuperari. Acestia din urma mi-au trimis un angajemnt de plata pe care l-am semnat si am platit mereu la timp conform acestui angajament. intrebarea mea este daca in momemntul de fata la banca eu mai figurez ca datornic? daca doresc sa imi fac un card de salariu la banca respectiva mi se va opri salariul pentru acea datorie? va multumesc anticipat
Nu mai sunteti in evidentele bancii cu acea datorie.
multumesc
Nu veti putea accesa un credt de la acea banca, iar informatia negativa va figura in biroul de credit timp de 4 ani de la vanzarea creantei. Cu altceva nu va afecteaza.