avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Amanare proces / litigiu intre profesionisti / ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Amanare proces / litigiu intre profesionisti / invoiala partiilor

Buna,
In calitate de debitor, am cazut la invoiala cu creditorul sa solutionez pe cale amiabila plata debitului prin esalonare.

Am nevoie de o parere daca am inceput bine redactarea ....." Intrucat partile au inteles si decis sa solutioneze pe cale amiabila debitul restant, au cazut la invoiala conform art 271 ncpc, sa esaloneze plata sumei .."

Multumesc anticipat de ajutor:justcuz:
Ultima modificare: Vineri, 29 Ianuarie 2016
Flavius1984, utilizator
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 13:14, 29 Ianuarie 2016
Buna ziua,
Actul pe care doriti sa-l incheiati se numeste tranzactie.
Va sfatuiesc sa va adresati unui avocat care sa vi-l compuna.
Am rezolvat, dupa putina munca de documentare :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre credite nicoletabaciu nicoletabaciu buna ziua , am un credit am platit 2 ani acesta este pe 7 ani a fost declarat scadent anticipat in martie 2011, ce se intampla ca am ramas fara servici si nu ... (vezi toată discuția)
Vanzarea prin buna invoiala in executare silita catinf catinf Buna ziua, Ca debitor, pot propune creditorului vanzarea bunurilor urmarite prin buna invoiala direct, executorului sau, sau e o cerere care se adreseaza ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu procesul daca accept esalonarea? fany22 fany22 Buna ziua, Daca am pe rol o actiune pe oug 119/2007 emitere ordonanta de plata, si termenul este peste 2 luni, am vorbit intre timp cu debitorul, care ... (vezi toată discuția)