Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Amanare proces / litigiu intre profesionisti / ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Amanare proces / litigiu intre profesionisti / invoiala partiilor

Buna,
In calitate de debitor, am cazut la invoiala cu creditorul sa solutionez pe cale amiabila plata debitului prin esalonare.

Am nevoie de o parere daca am inceput bine redactarea ....." Intrucat partile au inteles si decis sa solutioneze pe cale amiabila debitul restant, au cazut la invoiala conform art 271 ncpc, sa esaloneze plata sumei .."

Multumesc anticipat de ajutor:justcuz:
Flavius1984, utilizator
Buna ziua,
Actul pe care doriti sa-l incheiati se numeste tranzactie.
Va sfatuiesc sa va adresati unui avocat care sa vi-l compuna.
Am rezolvat, dupa putina munca de documentare :)