Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inmatriculare autoturism adus din Franta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inmatriculare autoturism adus din Franta

Buna am urmatoarea problema acum cumparat un autoturism golf 4 , este adus din Franta , detin actul de vanzare cumparare dintre fracez si intermediarul care mia adus masina , act vanzare cumparare dintre mine si intermediar si certificatul primultui proprietar! Dar nu am cartea de indentitate din pacate mi sa zis ca proprietarul a pierduto ! as dori sa inmatriculez masina pe numele meu si sa fac o copie de carte de indentitate ! se poate ? si ce acte imi trebuie! va rog sa ma ajutati!
In lipsa cartii de identitate,cum ati incheiat dv contract de vanzare cumparare bun mobil ,de la intermediar ?
certificatul de inmatriculare il am ! doar cartea tehnica nu o am !

Cum ati putut incheia document autentificat vanzare cumparare bun mobil,in situatia neprezentarii cartii de identitate vehicul de catre vanzator ?
Mi sa zis ca cartea tehnica nu o are ! pot scoate de la rar o copie al carti tehnice?