Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit apartament
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit apartament

Buna seara ! Am un apartament inchiriat la doua societati ca punct de lucru (nu sediul social) iar eu nu locuiesc in acest apartament.Toate utilitatile sunt achitate de catre societati si doresc sa ma lamureasca un specialist daca incadrez apartamentul la rezidential sau nerezidential. In lege se specifica foarte clar ca se impoziteaza la nerezidential numai daca este inregistrat un sediu social. Multumesc
Daca la imobil se desfasoara activitati comerciale, se impoziteaza ca si cladire nerezidentiala. Mergeti la DITL cu contractele de inchiriere si veti primi calculul impozitului .
Citiți și acest topic:
www.avocatnet.ro/content/for...