avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... posibilitatea de cumparare a curtilor caselor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

posibilitatea de cumparare a curtilor caselor nationalizate

buna ziua,
am cumparat o casa si terenul aferent acesteia in baza legii 112/1995, iar curtea-gradina mi-a fost inchiriata.Exista sanse sa pot cumpara aceasta curte? Unde trebuie sa ma interesez?
Cel mai recent răspuns: Viviana.stela , utilizator 16:42, 11 Februarie 2017
Da acu sa aprobat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire pamant si cumparare in baza legii 112/1995 ionut simion ionut simion Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu niste lamuriri. Parintii au decedat in 1995. In curtea lor era si casa surorii mele. Nu stiu exact pentru ce suprafata ... (vezi toată discuția)
Lege aplicabila pt.......teren aferent matray matray Buna ziua. Conform art.36 din Legea 18/1991,alin.(4) ..(citez)..Dispozitiile art. 23 raman valabile. Conform art.23 din Legea 18/1991, alin ... (vezi toată discuția)
Legea 112/case nationalizate si teren aferent lyroy lyroy Buna ziua am si eu o intrebare!!! A cumparat parinti mei o casa cu legea 112/1995.in 2008 ne-am trezit cu fosti propietari ai imobilului care au plecat legal ... (vezi toată discuția)