Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am nevoie de niste sfaturi
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am nevoie de niste sfaturi

Buna ziua,

As avea nevoie de niste sfaturi intr-o problema de familie. Am 18 ani si m-am hotarat sa vin in Bucuresti la prietenul meu, insa tata nu vrea sa inteleaga si ma amenita ca daca nu vin acasa la termenul dat de el se va duce la politie si ma va acuza ca am furat o suma importanta de banii de acasa si cu ocazia aceasta sa ma aduca politia acasa, sau ca ma va da la TV ca si cum as fi sechestrata de prietenul meu ca sa ne faca probleme.
As dori sa stiu ce as putea face in situatia de fata, pentru ca el pare dispus sa faca orice doar ca sa ma aduca pe mine inapoi acasa,ceia ce nu imi doresc.
Va multumesc
Da... banuiesc ca nici prietenul nu colaci aduna... prin Bucuresti