Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... obligatii declarative PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

obligatii declarative PFA

Buna ziua.
As dori cateva lamuriri in urmatoarea situatie.
Am PFA cu profil manichiura-pedichiura.Anul trecut am avut activitate incepand cu data de 01.04.2015 ( trei trimeste complete ). Am optat pentru norma de venit de 12000 lei. Fiind si angajata , am beneficiat de 40% reducere la aceasta norma si am platit impozitul si sanatatea aferente unei norme de 7200lei.
As dori sa stiu exact ce obligatii declarative am pentru anul trecut. As mai dori de asemenea sa imi spuneti ce evidenta trebuie sa tin ( de la Registrul Unic si pana la evidente de incasari si plati , daca este cazul ).
Va multumesc.
- depuneti 392B pana la 25 februarie
- tineti doar partea de incasari din RJIP, registrul inventar, junalul de vanzari si jurnalul de cumparari