Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... completare Art. 36 din legea 230/2007
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

completare Art. 36 din legea 230/2007

referitor la completarea din legea 230/2007 art. 36 lit. g) prevede faptul că administratorul, persoană fizică sau juridică, are următoarea atribuție:
„informarea trimestrială, în scris sau prin poșta electronică, a proprietarilor, membrii asociației de proprietari, cu privire la situația financiară cuprinzând toate elementele de cheltuieli, venituri, încasări și plăți aferente asociației de proprietari, sub semnătura proprie și contrasemnată de președintele și de cenzorul asociației de proprietari”

Tinand cont ca:
- nu toti proprietarii au posta electronica (unii nu au nici calculator),
- de faptul ca transmiterea in scris ar presupune o cheltuiala in plus (hartie, cartus imprimanta)
- de faptul ca nu exista o explicatie mai amanuntita a ,,informarea trimestrială, în scris sau prin poșta electronică
VA INTREB
Aceasta informare poate fi afisata la avizier (trimestrial) separat de lista de intretinere din luna respectiva, astfel proprietarii sa cunoasca aceste date?
exista informarea anuala.
Informarea trimestriala poate sa fie prinsa in registrul comitetului.
Deciziile comitetului se afiseaza, asdar se afiseaza si Informarea trimestriala.
Iar informarea trimestriala va sta la avizier trei luni, pana la noua informare trimestriala.
Asadar, toti locatarii sunt informati.