Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acordul vecinilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acordul vecinilor

daca deschid un atelier foto-video la mine acasa (stand la curte) imi trebuie acordul vecinilor?
Buna ziua !am acelasi tip de problema cu vecinul va pot spune ca sa va inregistrati la ORC cu PFA cau SRL va vor cere acord vecini daca aveti pereti comuni.O sa aveti nevoie si de autorizatie de functionare de la primarie si pentru ca locuiti in zona rezidentiala intrebati ce hotarari de consiliu local sant in acest sens !