avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

Mai exista sporul de vechime ?lucrez in asistenta sociala si nu primesc nici un fel de spor.Mai exact sunt asistent maternal profesionist si in afara de salar nu primim nici un spor...e legal?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:07, 6 Februarie 2016
In sectorul bugetar, sporurile sunt incluse in salariu.
eu am vechime in munca de 8 ani si ceva,colega mea are 19 ani si 11 luni.lucram in acelasi domeniu,la aceeasi institutie si avem acelasi salar...
Diferenta pleaca de la modul de stabilire a salariului ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor de vechime inclus in salariul de baza DanyCxxx DanyCxxx Buna ziua. Sunt angajat ca Pedagog Recuperare G5 in cadrul DGASPC(institutie bugetara) si am observat ca pe chenzina nu imi apare sporul de vechime. Cand am ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime iulia03 iulia03 buna ziua am si eu o intrebare in legatura cu sporul de vechime, dupa cati ani lucrati in campul muncii se aplica,si daca concediul de crestere a copilului ... (vezi toată discuția)
Sporu de vechime inclus in salariu floreadantes floreadantes eu lucrez intr-o primarie pe post de casier contractual debutant cu o vechime de 15 ani inmunca si un alt coleg pe acelasi post dar fara vechime in munca luam ... (vezi toată discuția)