Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in munca

Mai exista sporul de vechime ?lucrez in asistenta sociala si nu primesc nici un fel de spor.Mai exact sunt asistent maternal profesionist si in afara de salar nu primim nici un spor...e legal?
In sectorul bugetar, sporurile sunt incluse in salariu.
eu am vechime in munca de 8 ani si ceva,colega mea are 19 ani si 11 luni.lucram in acelasi domeniu,la aceeasi institutie si avem acelasi salar...
Diferenta pleaca de la modul de stabilire a salariului ....