Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produs trimis in service si inapoiat fara a fi ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produs trimis in service si inapoiat fara a fi verificat

Bună seara.
Am o problema cu un produs trimis în service. E vorba de un led Samsung. Care nu mai funcționa (problema era ca am început sa nu mai văd imagine) după ce a stat 6 zile în service îl primesc înapoi nefuncțional iar service-ul îmi spune în procesul de constatare ca e din vina mea.dar problema e ca și pe șuruburi nici nu se vede a fi umblat la el iar ceea ce nu înțeleg e de ce au scris pe procesul verbal de constatare ca eu am fost informata Cum ca e din vina mea și ca au făcut poze. Am cerut poze nu au avut sa îmi arate și am dorit sa îl retrimit în service.am vreo șansă să il repare?pot face reclamație la Opc sau sa încerc sa intru în contact cu cei de la Samsung?
Mai exact, cum au scris in PV?

Daca nu vor sa-l mai primeasca nu aveti cum sa-i obligati deci nu va ramane decat ce ati scris: sa ii reclamati la ANPC si sa luati legatura cu Samsung.
Sigur, daca sunteti sigur ca nu s-a intamplat sau n-ati facut nimic din ce elimina garantia (socuri mecanice etc.).

Incercati intai la Samsung, au tel verde: 0800872678.
Informatii de contact gasiti si aici:
[ link extern ] /