Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere - judecata camera preliminara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere - judecata camera preliminara

care sunt pasii urmatori dupa ce plangerea a ajuns la judecatorul de camera preliminara art.340 cpp vom fi citati ajungem in instatnta sau ce se intampla?
~ Conținut șters la cerere ~
daca am primit citati si nu ma prezint ce se intampla?
pot trimite decat un avocat sau trebuie sa fiu si eu prezent?
~ Conținut șters la cerere ~
dar pot sa nu angajez avocat si sa fac o procura in are sa ma reprezinte fiul meu
plecindubai a scris:

dar pot sa nu angajez avocat si sa fac o procura in are sa ma reprezinte fiul meu