avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere - judecata camera preliminara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere - judecata camera preliminara

care sunt pasii urmatori dupa ce plangerea a ajuns la judecatorul de camera preliminara art.340 cpp vom fi citati ajungem in instatnta sau ce se intampla?
Cel mai recent răspuns: plecindubai , utilizator 19:46, 21 Februarie 2016
~ Conținut șters la cerere ~
daca am primit citati si nu ma prezint ce se intampla?
pot trimite decat un avocat sau trebuie sa fiu si eu prezent?
~ Conținut șters la cerere ~
dar pot sa nu angajez avocat si sa fac o procura in are sa ma reprezinte fiul meu
plecindubai a scris:

dar pot sa nu angajez avocat si sa fac o procura in are sa ma reprezinte fiul meu


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

plangere impotriva ordonantei procurorului general al parchetului de pe langa curtea de apel plecindubai plecindubai am depus o plangere impotriva ordonantei data de procurorul general al parchetului de pe langa curtea de apel plangerea am depus-o la curtea de apel sectia ... (vezi toată discuția)
Calea de atac impotriva incheierii pronuntate in procedura prevazuta de 340 cpp ionita_emil ionita_emil Speta este urmatoarea: Eu am formulat o plangere penala . O a doua persoana a formulat o plangere similara. Procurorul a dispus reunirea dosarelor Procurorul ... (vezi toată discuția)
Referatul politiei si ordonanta procurorului nu intrunesc conditiile cerute de lege nela1961 nela1961 Buna seara, Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. Daca referatul politiei judiciare nu indeplineste conditiile art.321 cpp si nici ... (vezi toată discuția)