Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Utilizare toate căile de recurs și apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Utilizare toate căile de recurs și apel

Bună ziua,

Ce alte cai de recurs, apel, etc, mai există dacă sau utilizat cele menționate? Atât național cât și internațional?
Depinde ce cauza supusa judecatii, in principiu mai sunt caile extraordinare de atac si ..CEDO
multumesc frumos.
Cel putin teoretic se poate formula contestatie in anulare(503-508 NCPC)si revizuire(art.509-513 NCPC), va puteti adresa CEDO in termen de 6 luni de cand hotarea este definitiva
Sansele sunt extrem de mici atat in caile mentionate anterior de coleg iar la CEDO sansele sunt mari ca cererea sa fie respinsa asa ca....
Am înțeles mulțumesc frumos