Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotarare definitiva Apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotarare definitiva Apel

buna seara , instanta de Apel mi-a respins cererea de apel ca nefondata. Definitiv. mai pot ataca hotararea in vreun fel ? dosarul este civil.
Teoretic, mai puteti formula contestatie in anulare(art.503-508) sau revizuire(art.509-513 NCPC).daca indepliniti conditiile legale ptr.exercitarea acestor cai de atac extraordinare.