Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie limita de varsta?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie limita de varsta?

Buna ziua. Va rog frumos sa-mi raspundeti si mie la o intrebare.Vorbesc in numele mamei mele. Mama mea este nascuta in 20.04.1957;a lucrat ca infirmiera la o cresa de copii. Are o vechime in munca de 22 ani. Nu are sporuri de conditii grele.Ati putea sa-mi spuneti cand ar putea sa-si depuna dosarul pentru pensie? S-au schimbat asa de mult legile incat,saraca mea mama,nu mai stie ce si cum. Va multumesc mult.
Limita de varsta la 60 de ani si 9 luni.
Dosarul se poate depune incepand cu 20/01/2018.