Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inchiriere bunuri imobile, facturare fara TVA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inchiriere bunuri imobile, facturare fara TVA

O societate comerciala a incheiat un contract de inchiriere cu o alta societate prin care ii pune la dispozitie un spatiu pentru folosinta (respectiv depozitarea unor bunuri). Emiterea facturii de chirie se va face fara TVA ? Ambele societati sunt platitoare de TVA.
se face fara tva dar daca doriti sa facturati cu tva puteti depune o notificare la anaf in care specificati asta