avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere comisioane bancare pe PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere comisioane bancare pe PFA

Buna ziua,

Pentru PFA sistem real, se pot deduce comisioanele bancare (administrare cont, comision interbancar,interogare sold si retragere numerar) daca contul este pe persoana fizica nu pe PFA?
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 16:44, 16 Februarie 2016
puteti deduce comisioanele aferente operatiunilor pfa-ului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisionul bancar donya donya Buna ziua , mai am o intrebare pentru cei ce stiu.comisioanele bancare gen comision interogare,comision gest cont.,comision retragere numerar sunt deductibile? ... (vezi toată discuția)
Comisioane cristinutz09 cristinutz09 Buna seara, si imi cer scuze de deranj, apelez la dumneavoastra, neobisnuit cu astfel de situatii, caut un pic de ajutor. Mentionez ca am doua carduri la o ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila linie de credit marianavatany@yahoo.com marianavatany@yahoo.com O SC a contractat o linie de credit.Este prima luna cind am un extras de cont aferent acestea si nu sint sigura daca am gindit bine operatiunile ce se ... (vezi toată discuția)