Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CAEN 7112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CAEN 7112

As dori sa stiu care sunt documentele pe care le inregistreaza o PFA cu obiect de activitate Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea. In general presteaza servicii pe baza de contract in tara si in strainatate si incaseaza cvaloarea serviciilor prin banca.Eu cred ca ar trebui sa emita facturi, pe baza carora inregistreaza veniturile, iar extrasele de cont se inregistraza ca incasari.

Le gasiti pe site-ul ONRC. Sigur trebuie sa faceti dovada studiilor.