Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... suspendare somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

suspendare somaj

daca in perioada de 12 luni in care beneficiez de somaj,gasesc un contract de munca pe o perioada de 3 - 6 luni,pot suspenda indemnizatia de somaj ca dupa incheierea contractului de munca , sa bneficiez din nou de somaj?
In momentul in care va angajati cu contract individual de munca (CIM) pana in 12 luni atunci se suspenda plata indemnizatiei de somaj care se va relua, de unde a ramas, dupa incetarea CIM.

multumesc!