avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Cine are dreptate in scandalul ANAF - INTACT
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Cine are dreptate in scandalul ANAF - INTACT

Sunt foarte curioasa sa stiu cine are de fapt dreptate in scandalul dintre trustul Intact si ANAF. Am ascultat si am citit pe internet pareri pro si contra punerii in aplicare a deciziei definitive din 2014. Oare aplicarea deciziilor din instanta sunt optionale?
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 18:35, 6 Aprilie 2016
Nu se discuta
Hotararile judecatoresti definitive se pun in executare de buna voie sau silit de catre executorul judecatoresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Luare copilului direct de la judecator dupa audiere fara executare silita CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Ce părere aveți, se poate lua cu forța un minor în baza unei hotărâri judecătorești definitive dacă copilul nu vrea? Ma refer la situatia în care nu ... (vezi toată discuția)
Mostenire prislop prislop Daca in urma unui proces de mostenire exista sulte,care este termenul in care acestea trebuiesc platite? (vezi toată discuția)
Raspunderea penala zidaru zidaru Pentru neexecutarea unei hotararii judecatoresti privind plata salariilor s-a abrogat raspunderea penala conf art 261 codul muncii? Inseamna ca angajatorii ... (vezi toată discuția)