avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere judecător la NUP
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere judecător la NUP

Vă rog să mă lămuriţi cu următorul aspect: plângerea la judecator pt NUP se face în termen de 20 de zile de la răspunsul Prim-procurorului sau la 20 de zile după ce am făcut plângere la acesta?? Mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 19:53, 21 Februarie 2016
In termen de 20 de zile de la comunicarea solutiei dispusa de catre prim-procuror.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere penala cf. art.262 codul muncii Ednis Ednis Am facut o plangere penala la Parchet pt. neexecutarea unei sentinte civile definitive de reincadrare in functie cf. atributiilor din fisa postului.Ce optiuni ... (vezi toată discuția)
Doua procese pentru acelasi caz...? ramy84 ramy84 Administratorul unei societati comerciale a facut plangere impotriva unei angajate pentru savarsirea infractiunii de delapidare. Cazul a fost trimis spre ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva rezolutiei de nup marianGeorgescu marianGeorgescu Buna ziua, ma intereseaza catre cine pot adresa o plangere impotriva unei rezolutii de NUP a Prim-Procurorului de la judecatoria sect 2. Concret cazul ... (vezi toată discuția)