Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! - trafic de cannabis, proces simplificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! - trafic de cannabis, proces simplificat

Sunt cercetat penal,pentru trafic de cannabis.Am mers, de la inceput, pe recunoastere si am solicitat,prin intermediul avocatului,proces simplificat.Am trecut de camera preliminara,urmand a ni se stabili termen pentru instanta de fond.Avocatul nu doreste sa ma mai reprezinte.Ce trebuie sa fac pentru a beneficia de proces simplificat si a beneficia de reducerea pedepsei cu o treime,comform legii?Daca voi avea vocat din oficu va ma i fi proces simplificat?Acum ma aflu in arest la domiciliu.Va multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Se poate beneficia de procedura simplificată și cu avocat din oficiu.
Eu cred ca riscați sa va judecați cu avocat din oficiu dar este alegerea dvs.