Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cat dureaza un partaj?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cat dureaza un partaj?

Sotia poate sa baga divortul fara mine ?
Eu vreau sa pastrez apartamentul si trebuie sa ii dau banii, partea ei , dar am nevoie de timp ca sa fac rost de ei! Cam cat poate dura un proces de divort !
Daca sunteti amandoi de acord cu divotul si nu au rezultat copii se termina la doua tremene(propuneti proba cu martori -unul de fiecare ) si gata.
daca nu aveti copii minori si sunteti de comun acord divortul poate dura cel mult doua luni .
daca nu , dureaza mai mult .
in privinta partajului, sunt mai multe aspecte de luat in considerare , dupa cum este vorba de bunuri proprii sau bunuri in devalmasie .
consultati un avocat .
Depinde cat ati vrea sa dureze procesul de divort.
Daca nu ar fi o durata de timp prea exagerata se poate atinge.
Doar ca o sa aveti nevoie de avocat care sa stie ce are de facut.

avocat Claudiu Lascoschi
Nu avem copii impreuna si eu vreau sa dureze cat mai mult procesul ca sa fac rost de banii ca sa ii dau pe jumatate de apartament, daca eu nu semnez divortul dureaza mai mult ?