Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Referitor Vanzare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Referitor Vanzare teren

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca soacra mea doreste sa vanda un teren dar titlu de proprietate este pe numele sotului ei, care are parkinson si nu este in deplinatatea faculltatilor mintale, cum se procedeaza in acest caz? Va multumesc anticipat.
În acest caz, soacra dvs. trebuie sa promoveze o acţiune de punere sub interdicţie. Ulterior persoana ce va fi desemnata tuture va putea sa faca acte de dispoziţie in numele socrului.