Forum Discuţii juridice Executare silită EXECUTARE SILITA CREDIT DIN 2008
Discuție deschisă în Executare silită

EXECUTARE SILITA CREDIT DIN 2008

Buna seara! In 2008 am contractat un credit de la cetelem in valoare de 5745 de lei! Am platit 1 an de zile si nu am mai putut plati, din 2009 septembrie si pana astazi nu am mai dat nici un ban,in data de 17 februarie 2016 am primit un sms de la banca ,unde am fost anuntat ca mi sa pus poprire pe conturi in total suma de plata 10085,10 ron de catre un executor din piatra neamt,am sunat la executor si mi sa spus ca a primit o hotarire judecatoreasca de la Eos ksi prin care i se cere sa imi execute conturile cu suma de 8743,21 de ron +cheltuieli executor 1341,89 lei, ce pot sa fac in continuare, datoria nu sa prescris,contestatie la executare se mai poate face? si daca da am vre-o sansa de castig,in contul bancar imi intra indemnizatia crestere copil poate sa imi opreasca banii? astept sfaturi va rog!
Faceti contestatie la executare. respectati termenul de 15 zile de la data infiintarii popririi, din cate am inteles nu vi s-a comunicat de catre executor nici un act de executare