avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1865 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal

buna.am avut un accident auto in data de 2.11.2015....conduceam acasa de la serviciu ,pe contrasens vedea o masina cu faza lunga.cand iam dat blituri am observat in fata mea niste oanemi care impingeau o remorca de 5 m(axa dubla).remorca era cu fata catre mine(cu carligul de romorcare spre mine ,deci invers)si nu era semnalizata.am pus frana dar nu am putut evita accidentul ,pe unul dintre oameni lovindul si rupandui piciorul.care ar fi sentinta aproximtiva in cazul meu?si oare cand o sa imi fie data o sentinta si cum pot afla date despre dosarul meu?multumesc
va multumesc mult pentru raspns..dar avand in privinat cel mai raul ,ce as putea pati eu?
in ceamai rea privinta?
mi-ar suspenda permisul?sau?cum sa ma adresez asiguratorului sai plateasca omului daunele?si daca asiguratorulrefuza?ar fi oblibat ca asiguratorul sa plateasca?si cum as putea face asta?multumesc
Daca raman 85 de zile de ingrijiri medicale v-am spus ca se dispune clasarea, nu patiti nimic din pct de vedere al raspunderii penale, in aceasta situatie victima se poate adresa instantei civile ptr.despagubiri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident cu victime flokeke flokeke buna.florin ma numesc...in data de 2.11.2015..am avut un accident auto in care a fost o victima.mergem de la servici impreuna cu colegii cand pe contrasens ... (vezi toată discuția)
Accident auto flokeke flokeke buna.florin ma numesc...in data de 2.11.2015..am avut un accident auto in care a fost o victima.mergem de la servici impreuna cu colegii cand pe contrasens ... (vezi toată discuția)
Accident rutier, neprezentare la politie Maria Adi Maria Adi Buna ziua , persoana care ne a lovit intr un accident de circulatie cu víctime, nu vrea sa se prezinte la politie sa dea declaratie, sunt 50 de zile de la ... (vezi toată discuția)