Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Anulare investire executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Anulare investire executare

buna ziua,

Cum pot formula o cerere catre instanta prin care sa constate lipsa de interes, prescriptia acesteti hotarari care suna in felul urmator: ``Admite cererea. Someaza debitorul sa plateasca creditoarei, in termen de 30 de zile de la ramanerea irevocabila a hotararii, suma de 727,50 lei, reprezentand contravaloarea serviciilor de telefonie mobila prestate si neachitate, suma de 1771,09 lei, reprezentand penalitati de intarziere facturate si neachitate, in cuantum de 0,5% pentru fiecare zi de intarziere pentru perioada cuprinsa intre scadenta fiecarei facturi si data de 15.02.2012, precum si in continuare, in cuantum de 0,5% pentru fiecare zi de intarziere aferenta debitului principal pana la data indeplinirii obligatiei de plata. Admite in partea cererea privind obligarea debitorului la plata cheltuielilor de judecata, sens in care obliga debitorul sa plateasca creditoarei suma de 39,3 lei, reprezentand taxa de timbru si timbru judiciar. Cu drept de cerere in anulare pentru debitor in termen de 10 zile de la comunicare. Pronuntata in sedinta publica, azi 23.02.2012.
Document: Hotarâre 1867/2012 23.02.2012````
si
````Solutia pe scurt: Admite cererea formulată de petenta SC VOD R SA, cu sediul social în Bucuresti şi sediul ales în Constanţa,. Dispune învestirea cu formulă executorie a sentinţei nr. 1867 din 23.02.2012 pronunţată de J.S. în dosarul nr..., irevocabilă prin neformularea cererii în anulare. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 14.02.2013
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 14.02.2013````
Am făcut până în prezent vreo 5 solicitări la shop cu număr de înregistrare,însă nu am primit răspuns nici până în prezent.