Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț custodie exclusiva copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț custodie exclusiva copii

Buna ziua,am obținut custodie exclusiva a celor doi copii 14 ani respectiv 10 ani,pensie alimentara ptr cei doi copii 30% din salariul minim pe economie de la data introducerii divorțului 14-06-2015 problema este ca fosta soție este plecată ca in Anglia nu lucrează si are si un copil propriu in întreținere cu un alt barbat,sunt șanse sa nu primesc nici-un ban cum nu am primit nici acum timp de doi ani,daca o acționez in instanța ce șanse sunt?
La parchet îi puteți face plângere penală, și în plus solicitați executarea silită pentru recuperarea pensiei de întreținere.
In instanta nu aveti ce face pt ca aveti o hotarare. Executorul nu o sa aiba ce sa ii faca daca nu are bunuri in Romania, iar daca nu are venituri, nu va raspunde nici penal.
Faceti-i plangere penala, dar nu va faceti mari sperante.