Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat de mostenitor suplimentar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat de mostenitor suplimentar

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti in ce consta procedura de obtinere a certificatului de mostenitor suplimentar(s-a descoperit ca la toata masa succesorala dezbatuta initial nu sunt prinse in CM 2ha de teren extravilan) si cu ce acte trebuie sa merg la notar?
Sau e necesar doar sa fiu de acord cu suplimentarea si sa semnez(tinand cont ca la dosarul initial de obtinere a CM exista toate actele).
Va multumesc!
Cel mai bine vă poate lamuri un notar. Eventual mergeti şi cu certificatul de mostenitor pe care îl aveti şi cu titlul de proprietate pt cele 2 ha de teren.
Va multumesc!