avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Situatie Activ-Pasiv asociatie de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Situatie Activ-Pasiv asociatie de proprietari

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce se intampla daca o Asociatie de Proprietari nu depune la Consiliul Local situatia soldurilor de Activ-Pasiv pana la 1 martie si cine trebuie sa o intocmeasca?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 18:08, 27 Februarie 2016
Asociatia de proprietari risca sa fie amendata
Responsabilitatea intocmirii revine aceluia care intocmeste documentele contabile=administratorul sau contabilul
Nu risca nimic.
In cel mai rau caz o sa vi se atraga atentia sa depuneti aceasta situatie pe care evident nu se uita nimeni. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce trebuie sa cuprinda un bilant la asociatie ? BEN46 BEN46 Ce trebuie sa cuprinda un bilant la o Asociatie si cine-l intocmeste si verifica ? (vezi toată discuția)
Obligatie depunere activ si pasiv asociatie nou infiintata catalinaionescu catalinaionescu Buna ziua!!! Am preluat in administrare o asociatie de proprietari in data de 15.07.2010. Asociatia a fost infiintata in luna aprilie 2010 prin desprinderea ... (vezi toată discuția)
Situatie activ/pasiv ALINAfenesan ALINAfenesan buna ziua, am preluat de curand o asociatie, iar cand vreau sa fac situatia de activ pasiv la 31 octombrie, am impresia ca nu pun unde trebuie sumele pentru ca ... (vezi toată discuția)