Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa pensie de boala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa pensie de boala

Pana in augut 2015, am fost pensionata pe caz de boala, cu drept de munca la 4 ore. Din 2011 pana in ianuarie am avut o intreprindere individuala, acum am suspendat activitatea. Intrebarea mea este daca am dreptul la somaj? Va multumesc!
1. Daca ati platit contributia la somaj pe perioada cat ati avut intreprinderea individuala atunci puteti beneficia de indemnizatie de somaj.

2. Luati legatura si cu Agentia de Somaj de care apartineti.