Forum Discuţii juridice Executare silită Proces cu ANAF
Discuție deschisă în Executare silită

Proces cu ANAF

Buna zua! In urma cu doi ani anaf a vrut sa ma execute silit pt. o pretinsa datorie la buget de 8400 de lei. Pana m-am trezit mi-au luat 400 de lei (banca...). Acum am pe rol doua procese, ele merg in paralel: contestatia la executare si dosarul cu directia regionala a finantelor publice. Contestatia a ajuns pe rolul tribunalului iar celalalt dosar este la curtea de apel. Intre timp un bugetar de la finante a vrut sa ma execute silit, chit ca repet, niciun dosar n-a ajuns la final. Am depus certificat de grefa, tot tacamul, dar bugetarul tot bugetar, te executa cand vrea muschii lui, chit ca ai legea de partea ta! Intrebare: Pe perioada proceselor, dobanda la suma asa zis datorata catre anaf, (8000 de lei), este purtatoare de dobanzi/penalitati si alte dracii?! Adica dupa ce se termina cu judecatile, ma pot trezi ca am de plata 10000 de lei (Doamne fereste!) :( Multumesc!
ContSters383305, utilizator
Da, sigur. Contestația nu suspendă nici executarea și nici curgerea dobânzilor.