Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit persoana decetata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit persoana decetata

Buna.Mama mea a facut un credit prin 2005, cred.In martie 2007 a decedat.Am trimis la banca o copie legalizata a certificatului de deces si toate bune pana prin octombrie 2007 cand am fost sunat de catre EOS KSI.Le-am explicat cum sta treaba, ca nu am mostenit nici un bun, proprietate etc. si m-au rugat sa le trimit un act oficial.Am fost la un notar si am facut impreuna cu fratele meu renuntare la mostenire.Asta a fost tot au zis ca e ok bla bla bla.Acum sunt din nou contactat de ei si sunt somat sa platesc suma restanta.Precizez ca nu am mostenit absolut nimic de la mama mea.
foarte rau ca ai renuntat la mostenire.actul de deces se depune la banca cu cerere de inaintare.nu te intereseaza ce spun firmele de recuperare.poate ca mama ta a avut asigurare si in loc sa platesti creditul aveai de ridicat bani.