Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit cladire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit cladire

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Am dat in chirie un spatiu unei firme. Acum Primaria imi spune ca am de platit ca impozit pe cladire o suma mult mai mare deoarece in acel spatiu se desfasoara activitate comerciala. Intrebarea mea este cine plateste impozitul pe cladire pentru acel spatiu? Eu sau poate plati firma? Multumesc
Proprietarul plătește adică dvs.
Citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...