Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Datorii catre debitori, sau sarlatanie!
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Datorii catre debitori, sau sarlatanie!

Detin o societate care este inactiva din 2010 (contabilitate 0). Astazi am primit aceasta instiintare (atentie la suma), care in prima faza m-a blocat.
[ link extern ]
Rog pe cineva care se pricepe sa ma lamureasca. Ce trebuie sa fac?
petreelectronic, utilizator
Sunteti tert poprit, deci (presupunand ca actele sunt corecte) nu datorati fiscului decat acele sume pe care ar trebui sa le platiti firmei respective, nu intreaga suma.
Mergeti cu actele la ANAF si cereti lamuriri, cred ca, mai curand e o alta tampenie a ANAF-ului decat o excrocherie.