avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Datorii catre debitori, sau sarlatanie!
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Datorii catre debitori, sau sarlatanie!

Detin o societate care este inactiva din 2010 (contabilitate 0). Astazi am primit aceasta instiintare (atentie la suma), care in prima faza m-a blocat.
[ link extern ]
[ link extern ]
Rog pe cineva care se pricepe sa ma lamureasca. Ce trebuie sa fac?
Ultima modificare: Joi, 10 Martie 2016
petreelectronic, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carturarul , utilizator 19:33, 12 Martie 2016
Sunteti tert poprit, deci (presupunand ca actele sunt corecte) nu datorati fiscului decat acele sume pe care ar trebui sa le platiti firmei respective, nu intreaga suma.
Mergeti cu actele la ANAF si cereti lamuriri, cred ca, mai curand e o alta tampenie a ANAF-ului decat o excrocherie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen contestatie expirat mihaelavioleta mihaelavioleta Cum se pot contesta acte executorii emise de ANAF, dacă n-am luat cunoștință de ele decât foarte târziu? ANAF le consideră comunicate prin afișarea la ... (vezi toată discuția)
Societate comerciala srl kajan.barna kajan.barna vreau sa infintezi un srl in ianuarie 2010 vreau sa stiu daca in 2010 trebuie sa platesc taxa forfetara asa stiu ca in anul in care este infintata firma nu se ... (vezi toată discuția)
Raspundere in solidar cu societate in incapacitate de plata furcoiadrian furcoiadrian salut, imi poate executa statul bunurile personale daca sunt administratorul firmei mele srl si are datorii la stat ,mentionez ca are datorii doar la fisc nu ... (vezi toată discuția)