Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lamurire.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lamurire.

incepind cu luna ianuarie am facut contract de comodat intre mine si mama mea,pe casa in care locuieste ea.din luna februarie am devenit proprietar pe o anexa si pe o parte din terenul aferent unde are casa.cum trebuie sa procedez?pot rezilia contractul de comodat si sa trec adresa pe spatiul meu de locuit?ori este mai simplu sa merg la anaf si sa declar sediul unde am contract de comodat.
Ati devenit proprietar pe o parte din teren si pe o anexa. Ce legatura au acestea cu casa de locuit a mamei dvs şi cu contractul de comodat?