Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat angajat care nu mai poate fi contactat- ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat angajat care nu mai poate fi contactat- onorariu achitat integral

Buna ziua! Tatal meu a angajat o avocata pentru a-l reprezenta in instanta in vederea succesiunii dupa tatal lui.Doamnei Avocat tatal meu i-a platit suma integrala pe care a cerut-o pentru acest serviciu( i-a dat tatalui meu si chitanta pentru aceasta suma).Mentionez ca a angajat-o in luna decembrie 2015.
De la Craciun,d-na Avocat nu mai raspunde la telefon si nici la e-mail.
Cum poate tatal meu sa rezolve aceasta problema? Pe el il intereseaza in primul rand,ca d-na Avocat sa-si faca treaba pentru care a fost remunerata
Ar trebui sa dati numele avocatei, ca poate sunt aici colegi care o cunosc sau daca e vreo escroaca , poate sunt persoane care au fost inselate de ea , ca o persoana serioasa nu are de ce sa se ascunda atata timp.

Editat de moderator simonette12- pct.2.8 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Verificati la Baroul din localitatea dvs saca avocata respectiva chiar este av sau profeseaza intr-o forma paralela (nelegala)de exercitare a profesiei.Incercati sa obtineti date de contact,mergeti la sediul profesional unde isi desfasoara activitatea etc,Pot exista si situaii nefericite,deces,boala care ar putea explica imposibilitatea de a o contacta.In cazul in care isi desfasoara activitatea puteti face o sesizare la barou solicitand restituirea onorariului,masuri disciplinare etc..