Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... coeficienti salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

coeficienti salarizare

mai exista in 2016 coeficienti de salarizare pentru anumitre calificari? sau salarizarea se face strict pe ccm la nivel de unitate?
Daca in CCM aplicabil, valabil in anul 2016, sau in Regulamentul intern, sunt prevazuti coeficienti de ierarhizare, acestia se vor aplica.
LIVIU NISTEA, utilizator
LIVIU NISTEA a scris:

Daca in CCM aplicabil, valabil in anul 2016, sau in Regulamentul intern, sunt prevazuti coeficienti de ierarhizare, acestia se vor aplica.

exista un ccm la nivel national care trebuie respectat?
La aceasta ora nu mai exista un CCM la nivel national. Mai sunt CCM la nivel de ramura si la nivel de unitate.
Incepand cu 01.01.2011 nu mai exista CCM incheiat la nivel national ... verificati daca la nivel de angajator - reg.intern sau ccm - sunt reglementati astfel de coeficienti.