avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozite pentru teren si cladire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozite pentru teren si cladire

Buna ziua,
Ce putem face daca directia de impozite ne solicita o plata pe 5 ani in urma pentru impozitul pe teren si cladire ?
Multumesc
Andra Popovici
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:00, 16 Martie 2016
Verificati daca pretentia este intemeiata si daca nu a fost achitat impozitul desfasurati demersuri pentru plata acestuia.pentru a indeparta eventualitatea executarii silite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o intrebare legata de plata impozitului pe clădire ... stefanica1975 stefanica1975 Buna ziua, Am o intrebare legata de plata impozitului pe clădire și teren agricol. Socrul meu locuieste într-o casă care a fost a soției ... (vezi toată discuția)
Teren mostenit de la o persoana in intretinere- fara acte AnamariaSuciu AnamariaSuciu Buna ziua, Vreau sa cumpar un teren extravilan. Terenul apartine unei familii care a avut in intretinere o batrana. Dar nu au facut acte. Impozitul nu mai e ... (vezi toată discuția)
Executarea silita Mirelab62 Mirelab62 Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: Ma aflu in calitatea de creditor intr-o procedura de executare silita (detin o hotarare definitiva si ... (vezi toată discuția)