Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Curs igiena pt. comercializarea produselor cosmetice
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Curs igiena pt. comercializarea produselor cosmetice

Buna ziua as dori sa ma autorizez ca pfa pe comertul online de produse cosmetice , produse cosmetice cum ar fi: geluri uv, ustensile manichiura, accesorii unghii, truse farduri, fonduri de ten , in principiu produse cosmetice si ustensile/accesorii . Activitatea mea s-ar desfasura acasa , marfa ar fi putina pt inceput si comercializata online . Inrebarea mea este daca , pt autorizarea ca pfa sau desfasurarea acestei activitati este nevoie de un curs de igiena ? Multumesc anticipat
La inregistrarea firmei la Registrul comertului, deoarece veti declara ca activitatea dvs. este doar de comercializare nu si de fabricare produse/ ustensile/ accesorii cosmetice, nu se va solicita si diploma de studii.