avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1945 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare cheltuieli amenajare sediu este legal fara ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare cheltuieli amenajare sediu este legal fara ca sediul sa fie al firmei

cheltuielile cu amenajarea unui sediu fara ca acesta sa fie al firmei, de fapt exista doar contractul de comodat , se pot deconta
Cel mai recent răspuns: CONTABIUM , Contabil 08:57, 13 Iunie 2013
Va multumesc pentru raspunsul dv.
Ati putea sa imi spunetia cum arata un model de fisa a valorii investitiei?

Mai am o intrebare in legatura cu registrul inventar, daca s-a constatat ca nu a fost completat corect, adica nu s-a completat denumirea obiectelor, ci doar numar de factura... si lipsesc mai multe obiecte de inventar din acesta, s-a putea anula pagina cu inregistrarile eronate si sa se inceapa o npua fila unde se inregistreaza corect totul?

Va multumesc
Folositi o fisa de cont pentru operatiuni iverse, gasiti in comert.
Puteti anula foaia gresita si completati alta corect.
Scuze : diverse
Va multumesc pentru raspunsul dv.
pfa cu contract de comodat 100 %- sediu social.
s-au efectuat cheltuieli de reparatii,intretinere in valoare de peste 10000 ron.
cum se trec in registru. sunt deductibile fiscal. rog un raspuns.multumesc

Alte discuții în legătură

Forma de contract pentru a putea deduce tva-ul si cheltuielile cu amenajarea spatiului respectiv feliciah feliciah Buna ziua.Ce forma de contract ar trebui sa faca un SRL cu o persoana fizica pentru sediu si loc de desfasurare a activitatii-pentru a putea deduce tva-ul si ... (vezi toată discuția)
Sediu inchiriat, dotare cu aer conditionat foneagheorghe foneagheorghe Buna ziua, Sunt pfa practician in insolventa, am sediul inchiriat legal si doresc sa stiu cum pot deduce plata pentru o instalare de aer conditionat ... (vezi toată discuția)
Amenajare spatiu sediu rodia rodia Am niste facturi cu parchet, gresie, faianta si alte materiale(gen adeziv, chit, etc.). Administratorul spune ca sunt pt.spatiul unde este declarat sediul ... (vezi toată discuția)