Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare cheltuieli amenajare sediu este legal fara ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare cheltuieli amenajare sediu este legal fara ca sediul sa fie al firmei

cheltuielile cu amenajarea unui sediu fara ca acesta sa fie al firmei, de fapt exista doar contractul de comodat , se pot deconta
Va multumesc pentru raspunsul dv.
Ati putea sa imi spunetia cum arata un model de fisa a valorii investitiei?

Mai am o intrebare in legatura cu registrul inventar, daca s-a constatat ca nu a fost completat corect, adica nu s-a completat denumirea obiectelor, ci doar numar de factura... si lipsesc mai multe obiecte de inventar din acesta, s-a putea anula pagina cu inregistrarile eronate si sa se inceapa o npua fila unde se inregistreaza corect totul?

Va multumesc
Folositi o fisa de cont pentru operatiuni iverse, gasiti in comert.
Puteti anula foaia gresita si completati alta corect.
Scuze : diverse
Va multumesc pentru raspunsul dv.
pfa cu contract de comodat 100 %- sediu social.
s-au efectuat cheltuieli de reparatii,intretinere in valoare de peste 10000 ron.
cum se trec in registru. sunt deductibile fiscal. rog un raspuns.multumesc