avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor castigat in instanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor castigat in instanta

In urma cu aprox 2 saptamani , am obtinut in instanta, prin hotarare defintiva plata retroactiva a unui spor de specialitate
As dori sa stiu in cat timp angajatorul este obligat sa puna in executare hotararea judecatoreasca si modalitatea de plata a sumelor retroactive
In cazul in care angajatorul refuza punerea in executare , ce demers legal trebuie facut in continuare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: agarbiceanu2 , utilizator 10:38, 21 Martie 2016
Multumesc mult pt promtitudine si amabilitate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Interpretare art.34 din hg 83/2014 Ikymar Ikymar (1) Plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătorești având ca obiect acordarea unor drepturi de natură salarială stabilite în favoarea personalului ... (vezi toată discuția)
Drept salarial - ce suma de bani i se va plăti ? oanaportar oanaportar Bună dimineața ! Vă rugăm să ne ajutați cu un sfat în legătură cu următoarea situație: - va trebui să punem în executare o hotărâre ... (vezi toată discuția)
Restituire suma încadrare greșită în 5 ani ASOCIATIABLOCMOLDOVITA ASOCIATIABLOCMOLDOVITA Bună ziua Recent am câștigat un proces cu institutul la care am lucrat , în prezent sunt pensionara. Am primit din partea institutului o recomandată prin ... (vezi toată discuția)