Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... izolatie in casa scarii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

izolatie in casa scarii

un vecin a izolat un perete in casa scari in bataie de joc mentionez acel perete este o latura a unei camere .ce se poate face ca acel vecin sa repare acel perete in starea initiala
florin2008us, utilizator
Casa scarii face parte din partile comune si niciun proprietar nu poate executa lucrari de modificare a partilor comune fara acordul asociatiei. Sesizati presedintele AP sa ia masuri.
Initial sesizati reprezentantul legal al asociatiei de proprietari care detine atat autoritatea si competenta cat si baza legala sa dispuna masuri pentru intretinerea si reparatia partii comune de imobil
Daca la nivelul asoiatiei nu gasiti intelegere,sesizati oficial directia corp control din primarie
adevarat ca inviat