Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... blocare conturi ANAF
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

blocare conturi ANAF

Buna ziua
Am o informatie cum ca ANAF-ul nu are dreptul sa blocheze conturile unei Asociatii de Proprietari. Daca este adevarat, as vrea sa stiu daca stie cineva daca este asa, si care este actul juridic care reglementeaza acest lucru
Multumesc pentru ajutor
Este o informatie eronata
ANAF-ul poate dispune blocarea conturilor oricarei persoane juridice
Interesati-va sa aflati in 2015 cate asociatii de proprietari din tara au fost executate silit de catre ANAF,care a blocat conturile acestora,
Exista situatii in care datorita lipsei conturilor bancare,ANAF a comunicat somatii de plata direct proprietarilor membrii ai unor asociatii de locatari/proprietari care se inregistreaza cu debite si impotriva carora ANAF a demarat procedura de executare silita
ynocentta, utilizator