Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Donatie autoturism catre persoana fizica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Donatie autoturism catre persoana fizica

De pe o societate SRL as putea incheia un contract de donatie catre o persoana fizica pentru o masina?Ce implica aceasta?Ce-as datora statului?
Eu unul nu am auzit de donatie facuta de o societate ! Si cu atat mai mult de o donatie de autoturism! Mai bine face un contract de vanzare cu o suma mica ...si plateste TVA-ul aferent tranzactiei.
B-)