Forum Discuţii juridice Executare silită Lipsa calitate procesuala pasiva - contestatie la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Lipsa calitate procesuala pasiva - contestatie la executare

Angajatorul (tert poprit) poate invoca lipsa calitatii procesuale pasive intr-un dosar avand ca obiect contestatie la executare?
Poate, dar i se va respinge. El nu e parte în litigiu, dar este citat pentru opozabilitate,
Problema mea este de fapt eventuala obligare a angajatorului la cheltuieli de judecata intr-un astfel de dosar. Vreau sa evit o astfel de situatie.
Nu veți fi obligată la plata cheltuielilor de judecată, nu aveți cum să pierdeți sau să câștigați. Terțul poprit nici nu mai poate face personal contestație, pe Noul Cod.